راه اندازی استارت آپ

تاریخچه استارت آپ

اگر بخواهیم به تاریخچه استارت آپ بپردازیم، مطمئناً می‌توان شروع آن را با شروع تمدن در بین انسانها و خرید و فروش محصولات مختلف گره زد. اما آغاز استفاده از مفهوم استارت آپ به سال حدود 1911 میلادی برمی‌گردد که آغاز آنها با شرکت‌های Silicon Valley شروع شد. یکی از مهمترین محصولات این شرکت، استارت آپ IBM بود که اسم آن از International Business Machines برگرفته شده است. این استارت آپ در سالیان بعد موفق شد که خود را به عنوان یکی از غول‌های تولید کننده نرم افزار در دنیا معرفی کند.

تعریف و درک مفهوم استارت آپ

وب‌سایت‌ها و منابع اینترنتی مختلفی به تعریف مفهوم استارت آپ و اصول و مبانی مربوط به آن پرداخته‌اند، و تنها با یک جستجوی اینترنتی ساده در برخی از این سایت‌ها می‌توان به تعاریف گوناگون از آن دست یافت. البته ناگفته نماند که اشتباهاتی در این تعریف‌ها نیز وجود دارد که مورد بحث ما در این مطلب نیست. به طور کلی، استارت آپ به پروژه‌هایی گفته می‌شود که در جریان آن، یک ایده خام، به کمک تلاش و کوشش یک گروه به تولید یک محصول می‌انجامد و زمینه برای فروش آن محصول فراهم می‌شود.

استارت آپ

دیگه وقتش رسیده کسب و کار خود را راه اندازی کنید و رییس خود باشید. راه اندازی استارتاپ نقطه ی شروع موفقیت است.اما همیشه با موفقیت به پایان نمی رسد. در این بین توجه به نکاتی و رعایت اصول بسیار مهم و ضروری است تا استارتاپ با شکست مواجه نشود. پس وجود یک گروه کاربلد و ماهر در طی کردن این مسیر ضروری است. اما نگران شکست نباشید آقای طرح باشماست.

ما برای شما چه کاری انجام می دهیم؟

ما در اینجا هستیم تا تمام تجربیات خود را برای شما عزیزان بکار بگیریم تا استارت اپ موفقی داشته باشید.

پیدا کردن ایده

در ابتدا لازم است یک ایده ی نو و ناب داشته باشید.

تحقیق و بررسی ایده

تحقیق می کنیم که آیا ایده ی شما قابل اجرا در کشورمان است و اگر اجرا شود کسی از آن اسفاده می کند؟

آزمایش و تست نمونه و طرح اولیه

جامعه ی آماری کوچکی را به عنوان نمونه انتخاب و سپس محصولات و یا خدمات استارتاپی خود را به آنها عرضه کرده و از آنها بخواهید نظر خود را بازگو کنند.

راه اندازی استارتاپ

با طی کردن تمامی مراحل، نوبت به راه اندازی کسب و کار می رسد.